Atsakymas į šį klausimą vienareikšmis: jei paukštis apžieduotas teisingai ir tinkamu žiedu (Metaliniai žiedai, Plastikiniai (spalvoti) paukščių žiedai), tai paukščiui TIKRAI NEKENKIA! Todėl didelis dėmesys skiriamas paukščių žieduotojų kvalifikacijai ir žiedų kokybei (žiedų gamybai naudojant šiuolaikines technologijas, jų kokybė atitinka visiems jų kokybės reikalavimams).

Kartais teigiama, kad paukštis jaučia diskomfortą dėl žiedo masės. Tai absoliuti netiesa! Žiedo ant paukščio kojos masė palyginama su žmogaus ant rankos nešiojamo laikrodžio mase.

Žiedas sudaro ne daugiau kaip 0,5 proc. paukščio kūno masės. Pavyzdžiui, nykštuko, kurio kūno masė yra apie 5 g, žiedo masė yra 25 mg (ne daugiau 0,5 proc. kūno masės). Gulbės nebylės, kurios kūno masė yra ne mažiau 6,5 kg, žiedo masė yra apie 13 g (ne daugiau 0.2 proc. kūno masės). Tai mažiau nei paukščio nešamas žolės kuokštas, šiaudas, žabas lizdui krauti ar maistas, nešamas į lizdą jaunikliams maitinti.

Žiedai tikrai neturi jokios įtakos ir paukščių elgesiui. Apžieduoti perintys paukščiai – toliau peri, apžieduoti maitinantys jauniklius – toliau juos maitina, apžieduoti per migraciją – toliau ją tęsia. Tiesa, apžieduoti suaugę paukščiai kartais žiedais domisi, juos pakrapšto snapu, bet tai trunka tik vieną kitą dieną. Vėliau ant kojos esantis žiedas jų visiškai nedomina

Lietuvos paukščių žiedavimo centro informacija