Šiomis dienomis pasirodė nauja daugeliui žinomo paukščių stebėtojo – Lietuvos ornitologo Krister Castren – knyga apie Kuršių nerijos paukščius. Tai pirmas leidinys, taip išsamiai apžvelgiantis šio unikalaus gamtos kampelio ornitofauną, kuri ne ką mažiau nei pustomo smėlio kopos ar Baltijos ir Kuršių marių vandenų platybės garsina nepakartojamą Lietuvos pajūrio grožį. Knygoje publikuojama ne tik autoriaus surinkta nuoseklių, ilgalaikių stebėjimų, trūkusių tūkstančius valandų (1991-2011 metais) medžiaga, kuri yra nuoseklaus gamtininko darbo pavyzdys. Joje pirmą kartą apibendrinami visų stebėtojų, apsilankiusių Kuršių nerijoje ir vienaip, ar kitaip paviešinusių savo surinktus duomenis – čia aprašomos 285paukščių rūšys, stebėtos Kuršių nerijoje. Tokiu momentu nesinori girdėti priekaištų, kad tam tikra informacija liko nepaskelbta. Šiuo atveju ji nėra svarbiausia. Svarbiausias yra paties stebėtojo triūsas ir siekis apibendrinti daugelio ornitologų ir gamtininkų surinktą medžiagą. Už tai, Lietuvos ornitologai yra dėkingi knygos autoriui. Juolab, jis ne tik pats sistemingai stebėjo Kuršių nerijos paukščius, bet ir sudomino daugybę Suomijos paukščių stebėtojų atvykti į šį, unikalų mūsų šalies kampelį ir savo laisvalaikį skirtį čia sutinkamų paukščių stebėjimui. Jų surinkti duomenys yra taip pat apibendrinti šioje unikalioje, originaliomis nuotraukomis iliustruotoje knygoje.

Turbūt neverta ginčytis kokios Kuršių nerijos vertybės svarbesnės – užtenka pacituoti šios knygos autorių, kuris yra patyręs paukščių stebėtojas, aplankęs daug ornitologams įdomių pasaulio šalių: „Kuršių nerija yra viena įdomiausių paukščių stebėtojams vietų Europoje“.  Todėl labai vertingi autoriaus pasiūlymai kitų šalių paukščių stebėtojams ir gamtos mylėtojams kur ir kada geriausia stebėti paukščius Neringoje, kokie ornitofaunistiniai stebėjimai gali maloniai nustebinti lankytojus.

Todėl kviečiame įsigyti šį leidinį, įvertinti paukščių stebėtojų triūsą, surenkant šią informaciją, o vėliau pasinaudoti ja ir džiaugtis galimybe artimai pažinti nuostabų paukščių pasaulį.

Knygą platins autorius bei Kuršių nerijos necionalinio parko direkcija, tačiau LOD nariai išskirtinai galės ją įsigyti ir draugijos metinio susirinkimo metu bei kituose jos renginiuose.

Knygos pristatymai, dalyvaujant autoriui, vyks Suomijos ambasadoje (Kalinausko gatvė, 24, Vilnius; š.m. vasario 21 d. 16.00 val.) ir kasmetinėje knygų mugėje (Vilniaus parodų rūmuose, š.m. vasario 22 d. 12.00-14.00 val. „Petro Ofsetas“ ekspozicijoje).

Knygos pristatyme Suomijos ambasadoje laukiami visi LOD nariai!

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Komentarai