Lietuvos paukščių žiedavimo centras gavo pranešimus apie Lietuvoje žieduoto jūrinio erelio aptikimą Estijoje ir apie Estijoje žieduoto jūrinio erelio aptikimą Lietuvoje.

2013 m. birželio 7 d. Lietuvoje, Šilutės rajone Deivio Dementavičiaus ir Sauliaus Rumbučio žieduotas dar neskraidantis jūrinio erelio jauniklis š. m. sausio 31 d. Kasparo Riiso (Kaspar Riis) buvo pastebėtas ir nufotografuotas Estijoje, Saremos salos Servės pusiasalyje. Atstumas nuo žiedavimo iki aptikimo vietų 295 km. Šis paukštis 2013 m. rugsėjo 6 ir 7 d. Mariaus Čepulio buvo pastebėtas ir nufotografuotas Lietuvoje, Kintų žuvininkystės ūkio tvenkinių teritorijoje Šilutės r. Tai tik antras mums žinomas Lietuvoje žieduoto šios rūšies paukščio aptikimo Estijoje atvejis.

2013 m. birželio 8 d. Estijoje, Pelvemos apskrityje Urmo Selio (Urmas Selis) žieduotas dar neskraidantis jūrinio erelio jauniklis š. m. vasario 24 ir 25 d. Mariaus Čepulio buvo pastebėtas ir nufotografuotas Lietuvoje, Panevėžio r. Atstumas nuo žiedavimo iki aptikimo vietų 344 km. Tai šeštas Lietuvoje aptiktas Estijoje žieduotas šios rūšies paukštis.

Lietuva ir Estija tarsi šiais paukščiais „apsikeitė“.

Lietuvos PŽC informacija 

Komentarai
Google GmailEmail