2017 m. birželio 30 d. Nemuno pakrantėje Jurbarko r. Lietuvos ir Japonijos ornitologai, norėdami sugauti ankstesniais metais geolokatoriais jų pačių paženklintas mažąsias žuvėdras (Sternula albifrons), voratinkline gaudykle sugavo ir žiedu MADRID ICONA T075443 paženklintą šios rūšies paukštį. Tai antras žinomas užsienyje žieduotos mažosios žuvėdros aptikimo Lietuvoje atvejis (pirmas – Baltarusijoje žieduoto paukščio aptikimas 2002 m.). >>>

Šis paukštis buvo žieduotas Ispanijos pietvakariuose netoli Huelvos 2007 m. rugpjūčio 14 d.  Atstumas tarp žiedavimo ir aptikimo vietų yra 2975 km. Laiko tarpas tarp žiedavimo ir aptikimo 3608 dienos (9 m. 10 mėn. 16 d.). Žieduojant paukštis buvo vyresnis nei pirmų kalendorinių metų (išperėtas prieš 2007 m.). Todėl iki sugavimo Lietuvoje  jis jau buvo išgyvenęs ne mažiau kaip 11 metų. Toks mažosios žuvėdros amžius nėra rekordas, bet  vertas dėmesio. EURING’o (Europos sąjunga pakščių žiedavimui) duomenimis ilgiausias žinomas šios rūšies paukščio amžius yra 23 m. ir 11 mėn. (https://euring.org/data-and-codes/longevity-list?page=3).

2017-09-28_Mazoji_zuvedra_pav-300x206

Lietuvoje aptiktos Ispanijoje žieduotos mažosios žuvėdros žiedavimo ir aptikimo vietos

Nėra jokios abejonės, kad šis paukštis Ispanijoje  buvo pakeliui į žiemovietes. Mat Europos mažosios žuvėdros žiemoja Atlanto vandenyno pakrantėse Vakarų Afrikoje.  Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Jungtinėje Karalystėje žieduoti šios rūšies paukščiai žiemos mėnesiais buvo aptikti Senegale, Bisau Gvinėjoje, Gvinėjoje, Dramblio Kaulo Krante, Ganoje. Į žiemovietes, kaip ir jų gimainaitės upinės žuvėdros, migruoja Europos ir Afrikos žemynų pakrante.

Lietuvos PŽC informacija

Komentarai