Sausio 26-28 dienomis Litexpo parodų rūmuose vyko Tarptautinio turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2018. Šioje parodoje dalyvavoi ir Lietuvos ornitologų draugija (LOD). 4 salėje  organizacija pristatė projektą „Gamtos paveldo panaudojimas ornitologinio turizmo plėtrai Dzūkijoje ir Biebžos slėnyje”, Nr. LT-PL-1R-056, kuris finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo ir projekto partnerių lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

Šioje parodoje LOD stende buvo supažindinama su išlikusiomis natūraliomis laukinės gamtos salomis, supamomis urbanizuoto kraštovaizdžio, kur dar gali išvysti ypač turtingą pirmapradį gamtos pasaulį. Parodoje buvo pristatomos Dzūkijoje ir šalimais Lenkijoje Bebros upės slėnyje, Jotvingių gyventose žemėse, esančios išskirtinės saugomos ir ornitologiniu požiūriu vertingos teritorijos. Parodoje eksponuojamose Eugenijaus Drobelio fotografijose ir filmų fragmentuose sustabdytos gamtos akimirkos iš Čepkelių raisto, Dainavos ir Rūdninkų girių, Žuvinto ežero apylinkių, Bebros upės pelkynų ir kitų vietovių.

Aplankę stendą parodos lankytojai susipažino ne tik su Dzūkijos ir Biebžos regiono gamtos vertybėmis, bet ir bendravo su žymiausiais Lietuvos gamtininkais ir ornitologais.

Penktadienį LOD stende svečiavosi Lietuvos gamtos fotografas ir operatorius LOD narys Jonas Bilinskas. Stende buvo galima susipažinti su specialia fotografavimui skirta technika ir maskuotėmis.

Penktadienį ir šeštadienį 4 salėje LOD stende gamtos filmus pristatė gamtininkas, ornitologas, režisierius Eugenijus Drobelis.

Visomis dienomis LOD stende apie draugijos veiklą, leidinius pasakojo LOD sekretoriato darbuotojai.

Sekmadienį LOD darbuotojas Marius Karlonas pristatė pirmąjį Lietuvoje ornitologinio turizmo gidą  „Paukščių stebėjimo gidas Nemuno deltos regione”. Knygos autorių pakalbinti ir daugiau apie ornitologinį turizmą sužinoti galėjo visi lankytojai.

Didelį lankytojų dėmesį pritraukė LOD Tarybos nario Marius Čepulio skaitytas pranešimas ,,Gamtos fotografija pagal Marių Čepulį“. Vienas žymiausių Lietuvos fotografų dalinosi nuotaikngomis istorijomis ir patirtimi fotografuojant paukščius, žinduolius, augalus ir peizažus.

Komentarai