Maltiečiai siunčia linkėjimus visiems BirdLife partneriams, tame tarpe ir Lietuvos ornitologų draugijai. Pirmieji pavasario požymiai – pirmosios migruojančios šelmeninės kregždės ir kikiliai Maltoje registruojami jau sausio mėnesį. Deja maltiečius pavasaris pasitinka ne vien tik migruojančių paukščių stebėjimo malonumais, bet ir giliu susirūpinimu. Prasidėjus pavasariniam medžioklės sezonui 10 000 medžiotojų šaudys ne tik namo traukiančius paprastuosius purplelius ir putpeles, bet ir daugumą saugomų rūšių, pradedant smulkiaisiais giesmininkais, tilvikais, garniais ir baigiant plėšriaisiais paukščiais.

Praėjusį pavasarį rastos ne mažiau kaip trys brakonierių sužeistos stepinės lingės. Laimei, šiuos sužeistus paukščius surado žmonės ir juos išgelbėjo. Du paukščiai buvo išsiųsti į reabilitacijos centrą Sicilijoje, vienas jų jau paleistas į laisvę pernai metų rudenį. Trečiasis reabilituotas Maltoje ir paleistas į laisvę pernai.

Malta bendradarbiauja su BirdLife norėdama sustabdyti besaikę paprastųjų purplelių ir putpelių pavasarinę medžioklę daugybę metų (nuo tada kai Malta įstojo į europos sąjungą). Nuo tada viena iš pagrindinių veiklų yra aplinkosauginių stovyklų koordinavimas, paukščių monitoringas migracijos metu, kad užfiksuoti nelegalias medžiokles, surinkti visus įkalčius ir padėti policijai sugauti brakonierius ir sustabdyti lobizmą nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, bei pagerinti migruojančių paukščių apsaugą.

Pernai metais, atsižvelgiant į tai, kad Maltos vyriausybė tvirtai atsisakė paisyti gamtosaugininkų ir visuomenės narių, prašančių sustabdyti pavasarinę migruojančių paukščių medžioklę, skambučius, prie BirdLife Malta prisijungė 13 kitų Maltos nevyriausybinių organizacijų ir suformavo koaliciją pavasarinės medžioklės panaikinimui. Paskutiniais mėnesiais koalicija intensyviai dirbo, kad surinktų daugiau nei 40,000 parašų iš vietinių Maltos žmonių ir sušauktų referendumą dėl pavasarinės medžioklės uždraudimo. Jeigu pasiseks, tai bus pirmas toks referendumas Maltoje, skirtas apsaugoti gamtą ir tai bus ypatingai didelis žingsnis nusikratant juodos dėmės, kad Malta naikina paukščius.

Šiemet pavasarinio paukščių stebėjimo stovykla vyks balandžio 9-30 dienomis.
Savanoriai padeda maltiečiams atlikti pavasarinių paukščių migracijos bei medžioklės sezono monitoringą ir vykdyti nelegalios medžioklės prevenciją.  BirdLife partneriai Maltoje kviečia visus gamtos mylėtojus ir entuziastus prisijungti ir tapti savanoriais, kurie norėtų prisidėti prie migruojančių paukščių apsaugos.

Daugiau informacijos apie stovyklos veiklas, kainas, apgyvendinimą, rezervaciją ir kt galite rasti svetainėje:  www.birdlifemalta.org

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Komentarai
Google GmailEmail