Spalio 14 dieną, penktadienio vakarą 111 Paukščių stebėtojų ralio varžybų “Kuršių marios – 2016” dalyvių – profesionalų ornitologų ir paukščių stebėtojų mėgėjų – susirinko Kintuose. Jau septynioliktąjį kartą vykstančiose kasmetinėse varžybose dalyvavo ne tik lietuvių, bet ir latvių, estų, lenkų, suomių komandos bei mišrios lietuvių ir užsienio stebėtojų komandos. Užsiregistravus komandoms LOD direktorius Liutauras Raudonikis pasveikino visus susirinkusius, aptarė renginio programą, taisykles. Po aptarimo visi ralio dalyviai buvo kviečiami sužaisti totalizatorių. Kiekvienas ralio dalyvis galėjo spėti kiek šių metų varžybų metu bus pastebėta skirtingų paukščių rūšių.

Šeštadienis – varžybų diena. Dar neišaušus 7 valandą ryto, visi savais, iš anksto suplanuotais maršrutais, išskubėjo registruoti paukščių. Daugiausia komandų nuo pat ryto rinkosi Ventės rage. Visą dieną trukusių varžybų metu daugelis dalyvių aplankė ne tik Nemuno deltą bei rytinę Kuršių marių pakrantę, bet ir pajūrį – Klaipėdos pajūrį bei uosto akvatoriją, Palangos tiltą bei kitas vietas. Paukščių buvo ieškoma gyvenvietėse, miškuose, parkuose, pievose, karjeruose, vandens telkiniuose. Nors vėjas buvo stiprus ir oras vėsus, bet per varžybas pavyko užregistruoti net 148 paukščių rūšis!

Ralio dalyviai, kaip ir pernai, 19 val. finišavo Kintuose. Pateikę savo stebėtų paukščių rūšių sąrašus ir trumpai atsipūtę, visi nekantriai laukė  varžybų rezultatų apibendrinimo: kam kaip sekėsi, kokias rūšis matė tam tikra komanda, kiek viso jų pavyko užregistruoti.

Po diskusijų dėl atskirų paukščių rūšių stebėjimų, paaiškėjo nugalėtojai. Šį kartą geriausiai sekėsi estų komandai „Estbirding“. Ši komanda užregistravo 112 paukščių rūšių. Lietuvių komanda „Birding Lithuania“ stebėjusi 111 paukščių rūšių užėmė antrąją vietą. Trečios vietos laimėtojai, kuriai pavyko užregistruoti 105 rūšis – komanda iš Latvijos „Saldus&Co“.

rezultatai_pagal_kategorijas

Iš viso šiose varžybose stebėtos net 148 paukščių rūšys. Totalizatoriaus metu šį skaičių atspėjusieji buvo apdovanoti specialiais LOD sekretoriato ir Swarovski įsteigtais prizais.

Įdomesni stebėjimai: Kilnusis erelis (Aquila chrysaetos), Paprastasis fazanas (Phasianus colchicus), Margasnapė žuvėdra (Sterna sandvicensis), Urvinė kregždė (Riparia riparia), Geltonoji kielė (Motacilla flava), Sibirinis erškėtžvirblis (Prunella montanella), Paprastoji kiauliukė (Saxicola rubetra), Sodinė devynbalsė (Sylvia borin), Juodagalvė devynbalsė (Sylvia atricapilla), Baltabruvis nykštukas (Regulus ignicapilla), Mažoji musinukė (Ficedula parva), Pentinuotoji starta (Calcarius lapponicus).

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Komentarai