Pietų Prancūzijoje, nuostabiame Provanso regione kasdien žudomi paukščiai. Štai liepsnėlė bando ištraukti savo plunksnas iš specialių paukščiams privilioti ir gaudyti skirtų klijų. Tolėliau matom rudąją devynbalsę išsękusią ir jau žuvusią po ilgo kankinimosi bandant išsilaisvinti iš paspęstu spąstų.

Akvitanijos regione sodinė starta specialiai laikoma tamsoje ir nupenėta, kad vėliau būtų  panardinta į armanjaką ir išvirta.  Dar kažkur dagilis miršta sutraiškomas didžiulio plokščio, specialiai tam padaryto, akmens.  Po pasiteisinimu “prancūziškos tradicijos” mums įprasti paukščiai, tie, kuriuos dažnai matome kieme, sode, parkuose – yra aukojami virtuvėje. Ne tik kad gaudymo technologijos nėra specifikuotos (gaudomi visi smulkūs paukšteliai, nuo liepsnelių iki dagilių), bet ir jų gaudymo būdai yra žiaurūs ir nehumaniški. Šios technologijos yra traumuojančios ir keliančios stresą, daugybė paukščių iki juos nužudant būna jau stipriai sužaloti ir net suluošinti.

Šis brakonieriavimas – tai labai pelningas verslas su restoranais.  Brakonieriai žino, kad jie nebus pasmerkti ar nubausti. Šios tradicijos atėjo iš praeito amžiaus, bet visdar tęsiasi dėka Prancūzijos vyriausybės bendradarbiavimo: merai, parlamento nariai, senatoriai – visų vardai yra žinomi. Kiekvienais metais Prancūzijos parlamentas įsako policijai (ONCFS, nacionalinė agentūra, kuri kontruoliuoja madžioklę ir laukinę gamtą), kad nepraneštų  padarytų gamtai nusikaltimų, vadindami tai tolerancija.  Tačiau LPO, BirdLife partnerio Prancūzijoje,  nuolatos dedamos pastangos, sugebėjo duoti šiokių tokių rezultatų -  brakonieriams skiriamos baudos, tačiau jos tokios simbolinės ir juokingai mažos, kad neduoda jokios naudos.

Visa situacija yra pačios ONCFS darbuotojų pasmerkta, kurie sunkiai gali suvokti dabartinę nebaudžiamumo, įstatymų nebuvimo situaciją. LPO reikalinga jūsų pagalba padaryti galą šiems barbariškiems veiksmams kaip įmanoma greičiau. Prancūzų prezidentas pareiškė, kad jis nori, jog Prancūzija taptų pavyzdine biologinės įvairovės apsaugos sferoje.

Pasirašydami šią peticiją, mes norime parodyti prezidentui, kad mes nepripažįstame šio barbarizmo Prancūzijoje  ir reikalaujame imtis veiksmų biologinės įvairovės gerovei bei skatinti  paukščių apsaugai skirtų teisės aktų vystymą.

Kasmet viduržemio jūros regione nelegaliai nužudoma 2 – 3.5 milijonai sparnuočių.

Pasirašyti peticiją galite čia.

Lietuvos ornitologų draugijos informacija

Komentarai
Google GmailEmail