2015-10-31 Ventės rage sugauta sibirinė pilkoji pečialinda (Phylloscopus collybita tristis). Šiais metais tai jau 3-as šio porūšio paukštis sugautas Ventės rage.

Sibirinė pilkoji pečialinda – panašaus dydžio kaip ir kitos šalyje perinčios pečialindos. Gamtoje patikimiausiai atpažįstama iš labai charakteringos ir lengvai įsimenamos giesmės.
Viršus pilkai ar rudai žalsvas – gana tamsus. Apačia balsva. Krūtinė ir gerklė su gelsvu ir/ar rudu atspalviu. Dažnai paukščiai turi žalsvai rudos spalvos patamsėjimus krūtinės šonuose, ir šis požymis svarbus nustatant rūšį. Kojos tamsios. Antakis trumpas ir nelabai išsiskiriantis. Tamsi juostelė per akį. Neblogai matomas šviesus siauras puslankis po akimi. Didžiojoje Europos dalyje aptinkamas porūšis P. c. collybita, Skandinavijoje – P. c. abietinus, nuo Uralo į rytus – P. c. tristis. Vizualiai gamtoje porūšių collybita ir abietinus atskirti beveik neįmanoma. Šalyje rudens traukimo metu aptinkami visų porūšių paukščiai. Pilkosios pečialindos sibirinio porūšio paukščių viršus nuo viršugalvio iki pečių šviesesnis ir neturi žalsvo atspalvio (tiesiog pilkai rudas). Antakis šviesus. Ausų dengiamosios plunksnos, kaklo ir krūtinės šonai pilkai rudi ir neturi collybita porūšio paukščiams būdingo gelsvo atspalvio. Traukimo metu šis atspalvis esti tik antuodegyje.
Minta smulkiais bestuburiais – daugiausiai vabzdžiais.

Komentarai
Google GmailEmail