Be metalinių žiedų, paukščiai dažnai ženklinami ir įvairių spalvų plastikiniais žiedais (retai naudojami ir įvairiomis spalvomis dažyti metaliniai žiedai). Gulbėms ir žąsims tokie žiedai dedami ne tik ant kojų, bet ir ant kaklų. Šiuose žieduose būna įrašytas  kodas. Kodą gali sudaryti tik skaitmenys, tik raidės arba skaitmenys ir raidės. Per visą žiedo perimetrą kodas paprastai būna pakartotas kelis (du, tris ar net keturis) kartus.

Lietuvoje vykdomi paukščių ženklinimo plastikiniais (spalviniais) žiedais projektai surašyti čia.

Paukščiai ženklinami ir įvairių spalvų plastikinių nekoduotų žiedų rinkiniais. Taip ženklinami įvairūs paukščiai, bet dažniausiai – tilvikai (ilgakojai paukščiai). Žiedus jiems galima dėti ne tik ant pastaibio, bet ir ant blauzdos, nes daugumos rūšių tilvikų apatinė blauzdos dalis yra neplunksnuota.

Tokie žiedai gali būti dedami keturiose pozicijose: ant dešinės kojos pastaibio, ant dešinės kojos blauzdos, ant kairės kojos pastaibio ir ant kairės kojos blauzdos. Naudojant kelių spalvų žiedus, o ant vieno pastaibio net iki trijų, yra galimybė sudaryti daugybę individualių (nei karto nepasikartojančių) kombinacijų.

Rečiau naudojami ir plastikiniai žiedai su plokštele, ant kurios gali būti įrašytas 1-3 simbolių kodas (skaičiai, raidės, skaičiai ir raidės). Tokie plastikiniai žiedai vadinami vėliavėlėmis.

Norint identifikuoti taip paženklintą paukštį, būtina tiksliai žinoto kokioje pozicijoje koks (kokios spalvos) žiedas yra uždėtas. Jei vienoje pozicijoje yra daugiau nei vienas žiedas, svarbu ne tik kiekvieno jų spalva, bet ir jų seka (nuo viršaus į apačią arba nuo apačios į viršų). Jeigu yra panaudota vėliavėlė, svarbu jos spalva, vieta, kodas (jei yra įrašytas).

Paukščių ženklinimui naudojama ir koduotos snapo plokštelės, žymenos ant sparnų, „kaklaraiščiai“, įvairių spalvų nekoduotų plastikinių žiedų kombinacijos, plunksnų iškarpymas ir kt. Tačiau tokios priemonės paukščiui ženklinimui naudojamos retai. Lietuvoje paukščiai taip neženklinami, bet aptinkami kitose šalyse taip paženklinti.

Paukščių ženklinimas plastikiniais (spalviniais) žiedais ir kitais ženklais (spalvų ir kodų parinkimas) koordinuojamas tarptautiniu mastu. Taip išvengiama tokios pačios spalvos su tokiais pačiais kodais panaudojimo daugiau nei vieną kartą.

Prieš pradedant paukščių ženklinimą plastikiniais (spalviniais) žiedais, privalu tai suderinti su šalies, kurioje bus ženklinama, paukščių žiedavimo centru ir su tarptautiniu tos rūšies paukščių ženklinimo plastikiniais (spalviniais) žiedais koordinatoriumi