Tęsiant ankstesnių metų tradicijas, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) Kaune su savanorių pagalba reguliariai maitina Nemune žiemojančius vandens paukščius. Naudojant gautos 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio bei kitas paramos lėšas, draugija iš ūkininkų nupirko 3 tonas grūdų. Vandens paukščių maitinimo akciją taip pat parėmė UAB “Juragiai” kurie, kaip paramą, nemokamai skyrė 350 kg. grūdų, tiek pat grūdų skyrė ūkininkas Arūnas Dirmeikis. Ūkininkai Monika Jatulienė ir Saulius Stirna skyrė po keletą maišų grūdų. Šiais metais prie paukščių lesinimo duonos gaminiais prisideda ir UAB “Lietuvos Gurmanas” skanėstų krautuvėlė – kepyklėlė, esanti Kaune. Taip pat svaria parama – 1000 lt. prisidėjo Lina Davidavičiūtė. AB “Kauno Grūdai” padovanojo 1 toną specialiai paukščiams skirto lesalo, bei suteikė ženklią nuolaidą įsigyti dar vienai tonai lesalo.

Gulbės nebylės ir antys draugijos iniciatyva ir kelių savanorių pagalba šią žiemą lesinamos nuo sausio 23 d. Šiemet vandens paukščių maitinimas pradėtas žymiai vėliau dėl stipriai vėluojančios tikros, šaltos žiemos pradžios, dėl ko gulbės ir antys galėjo susirasti pakankamai natūralaus maisto neužšalusiuose vandenų plotuose. Šiomis dienomis Nemuno upės atkarpoje ties Kaunu ir pačiame mieste laikosi apie 600 gulbių nebylių, 4 000 didžiųjų ančių. Šiltėjant orui, tirpstant ledui šėrimo apimtys po truputį mažinamos. Nutirpus ledų sukaustytoms pakrantėms, paukščių lesinimas bus nutraukiamas.
Grūdus, kaip ir ankstesniais metais, Kaune sandeliuoja ir savanoriams lesintojams išvežioja UAB  „Dasta“. Savininko Renaldo Jančiausko pagalba ši įmonė taip pat talkina ir lesinant gulbes. Be Kauno, grūdais vandens paukščiai lesinami ir Kėdainiuose, kur šiuos darbus organizuoja LOD narys Boris Belchev. Kėdainiuose prie gulbių lesinimo prisidejo – V. Misevičius skyręs 250 kg. grūdų ir  Kėdainių savivaldybė kuri kiekvieną dieną skiria po maišą grūdų Nevėžyje žiemojantiems paukščiams. Kėdainiuose laikosi apie 30 – 40 gulbių ir 300 – 500 ančių.
Maitinamos gulbės Kėdainiuose. Boriso Belchevo nuotrauka
Kviečiame visus aplankyti didžiausią Lietuvoje paukščių lesyklą atnešant vandens paukščiams lesalo. Lesyklą rasite Kaune Žemuosiuose Šančiuose prie Kranto 9 ir 10 gatvės žemėlapis čia.
Ši akcija būtų sunkiai įgyvendinama vien LOD sekretoriato jėgomis. Todėl norime padėkoti visiems savanoriams, kasdien pilantiems lesalą vandens paukščių sankaupų vietose, o ypač Renaldui Jančiauskui, kuris jau nebe pirmus metus savanoriškai sandėliuoja grūdus savo patalpose ir išvežioja juos lesintojams, už jų nuoseklų ir kantrų darbą padedant paukščiams sunkiu metų laiku. Be jokios abejonės, nepaprastai svarbi yra ūkininkų, įmonių ir atskirų žmonių pagalba, be atlygio duodant LOD grūdus ir kitą pašarą vandens paukščiams. Galiausiai visi, skyrę LOD 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ar kitą paramą, netiesiogiai parėmė tiek vandens, tiek smulkiųjų paukščių maitinimo žiemą akciją. Tuo būdu kiekvieno Jūsų net ir minimali parama LOD padeda sėkmingai peržiemoti sparnuočiams.
Todėl kviečiame visus, norinčius padėti paukščiams sunkiu metų laiku, paremti Lietuvos ornitologų draugiją 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ar kita parama, kuri bus skiriama paukščių globai žiemą ar kitais sunkiais jiems laikotarpiais. Taip pat iš ūkininkų ar žemės ūkio įmonių, laukiame paramos grūdais (kviečiais, kvietrugiais, miežiais) skirtais paukščių lesinimui. Jeigu galite ir norite skirti finansinę paramą ar paukščių globos žiemą akciją paremti pašarais, praneškite mums:
Tel./ faks.:   8(5) 2130498,
El.p: ,
Lietuvos ornitologų draugija

 

Komentarai